HATAY SEVGİ VE ŞEFKATE MUHTAÇ ÇOCUKLARI KORUMA DERNEĞİ

Haberler

”HEDEFİMİZ ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRMEK.”

Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği üyelerinin eğitim ve çocuklar için yaptığı anlamlı yardımlar devam ediyor. Dernek üyelerinin bu kez yeni durağı Samandağ İlçesinde bulunan Sutaşı Hacı Nesibe Hüzmeli İlkokulu oldu.Çocuklarımıza giyim(mont-ayakkabı) ve kırtasiye yardımı yapıldı.cocuklara-yardim464e298622350c89ba97c0ab68302f72c

”Cezaevindeki çocukların yüzü güldü.”

Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Başkanı Serpil Öğüt, son 11 yıldır olduğu gibi  23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı’nda yine cezaevindeki çocukların yanında olduklarını belirterek, “2007 yılından bu yana tam 11 yıldır bu etkinliğimizden vazgeçmedik ve bizleri en çok etkileyen etkinliğimiz oldu. Çünkü çocuklar bizim en hassas noktamız, ülkemizin gelecek teminatıdır. Burada kendilerini toplumdan soyutlamamaları gerektiği, toplumun bir parçası olduklarını hissettirmek istedik. Bizlere hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen Vali Yardımcımız Mamut Hersanlıoğlu ve kıymetli eşi Sibel Hersanlıoğlu’na, Antakya Kaymakamı sayın Eflatun Can Tortop ve kıymetli eşi Reyhan Tortop’a, İl Emniyet Müdürümüz Kamil Karabörk ve kıymetli eşi Zuhal Karabörk’e, çocuklarımızın yanında olma konusunda maddi manevi hiçbir zaman yardımını esirgemeyen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Lütfü Savaş’a, yine 2007 den beri yardımlarını esirgemeyen Hateks fabrikalarıncezaevindeki-cocuklari-unutmadilar 23-nisan-etkinlikleri-kapsaminda-cocuk-kapali-ceza-infaz-kurumuna--ziyaret-20.04.2017691 ed76481c-6d89-42b3-96a0-d5cb8883e6fe-e1525159367690a şahsım ve derneğim adına teşekkürü bir borç biliriz.” dedi.

Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği üyelerinin eğitim ve çocuklar için yaptığı anlamlı yardımlar devam ediyor.

Dernek üyelerinin bu kez yeni durağı Ovakent Mahallesi’nde bulunan Uluğ Bey Çok Programlı Anadolu Lisesi oldu.

hersey-egitim-ve-cocuklar-icin-10482607_7154_o

Protokol üyelerinin eşleri ile birlikte okulu ziyaret eden dernek üyeleri ihtiyaç sahibi çocuklara ayakkabı ve bot yardımında bulundular.
Etkinliğe, Hatay Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu’nun eşi Sibel Hersanlıoğlu, Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop‘un eşi Reyhan Tortop, HSŞMÇK Derneği Başkanı Serpil Öğüt, Okul Müdürü Tamer Yılmaz  dernek üyeleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği BaIMG-20180119-WA0004IMG-20180119-WA0006şkanı Serpil Öğüt, 12 yıl önce kurulan derneklerinin eğitim konusunda ciddi çalışmalar yaptığına dikkat ederek,

“Her yıl yardıma muhtaç çocuklarımıza giyim, kırtasiye ve ayakkabı – bot yardımı yaparak onların ihtiyaçlarını gideriyoruz. Çocuklarımızın mutlu olması bizleri de çok mutlu ediyor. Çocuklarımızın eğitimi çok önemli. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları gerekir. Bizler de kendi çapımızda bu eğitim çalışmalarına katkı veriyoruz” dedi.

Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Yeni Üyeleriyle Daha da Güçlendi.

Dernek yönetim kurulu üyeleri düzenledikleri kahvaltılı bir toplantı ile yeni üyelere “Aramıza hoşgeldin” dediler.

Habib-i Neccar Sosyal Tesislerinde düzenlenen kahvaltılı etkinliğe Hatay Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu’nun eşi Sibel Hersanlıoğlu, Hatay Vali Yardımcısı Bilal Ölmez’in eşi Hülya Ölmez, Antakya İlçe Kaymakamı Eflatun Can Tortop’un eşi Reyhan Tortop, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk’ün eşi Zuhal Karabörk ile dernek üyeleri katıldı.

ÖĞÜT: EĞİTİM KONUSUNDA CİDDİ ÇALIŞMALARA İMZA ATTIK Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Başkanı Serpil Öğüt, yaklaşık olarak 12 yıldır bu dernek çatısı altında faaliyet göstererek, çocuklar için sosyal sorumluluk çalışmaları yaptıklarını ve özellikle eğitim konusunda ciddi çalışmalara imza attıklarını söyledi.

Başkan Öğüt, aralarına katılan yeni üyeler ile güçlerine güç kattıklarını dile getirdi. Kahvaltılı etkinlikte protokol eşleri, dernek üyeleri ve yeni katılımcılar kaynaşma ve dayanışma içinde olma imkanı buldular. Guclerine-guc-kattilar-652786güç-2

Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Başkanı Serpil Öğüt’e, eğitime verdiği katkılardan dolayı teşekkür plaket verildi.

Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği üyeleri kısa bir süre önce dört ayrı ihtiyaç sahibi okulu ziyaret ederek, öğrencilere toplam 300 hediye paketi vermbaskan-serpil-ogut-e-tesekkur-plaketleri-verildi-9030566_9814_oiş ve kırtasiye – okul çantası yardımında bulunmuştu.

Maşuklu Hayrittin Çolakoğlu İlköğretim Okulu Müdürü Songül Danacı ve Karlısu Hürriyet ilköğretim Okulu Müdürü Kazım Coşkun, Dernek Başkanı Serpil Öğüt’e eğitime verdiği destekten dolayı teşekkür ederek plaket verdi.
Düzenlenen plaket törenlerine, Dernek Başkanı Serpil Öğüt, Zorkun Medya Sahibi Gazeteci Hüseyin Zorkun, okul müdürleri, dernek üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Okul ziyaretine katılan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Dr.Mehmet Altınöz, Maşuklu Hayrittin Çolakoğlu İlköğretim Okulu’nda düzenlenen ilk törende eğitim adına yapılan bu tür çalışmaları takdir ile karşıladıklarını ifade ederek, plaketin birini kendi elleriyle verdi.

Başkan Öğüt, eğitim alanında ihtiyaç sahibi çocuklara destek olmaya devam edeceklerini belirterek, verilen plaketlerden dolayı yetkililere teşekkür etti.

Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği üyeleri yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte çocukları sevindirdi.

Antakya’da bir AVM’de gerçekleşen İstanbul Muhafızları isimli gösteri programının bir seansını alarak çocuklara sürpriz yapan Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği üyeleri çocuklar ile güzel vakit geçirdiler.

Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Başkanı Serpil Öğüt, her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni eğitim öğretim yılında çocukların yanında olacaklarını ve eğitime destek çalışmalarının devam edeceğini dile getirdi.

İstanbul Muhafızları gösteri programına katılan 23 Temmuz İlköğretim Okulu ile İffet Zübeyir Göçmen Ana sınıfı ve birinci sınıf öğrenciler ile veliler eğitim ve öğretim yılına eğlenceli bir şekilde başladılar.

Yaklaşık bir saat süren program sonrasında Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Başkanı Serpil Öğüt ve dernek üyeleri toplam 130 öğrenciye AVM katkıları ile hazırlanan boyama kitabı ile pastel boya hediye ettiler.

Çocukların gösteri ve hediyeler ile çok mutlu olması Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği üyelerini de mutlu etti. Dernek Başkanı Serpil Öğüt, yeni eğitim öğretim yılında çocuklar için çeşitli etkinlikler düzenlemeye devam edeceklerini ve özellikle eğitime destek çalışmalarına ağırlık vereceklerini ifade etti.

avmavm-2

avm4

 

HATAY SEVGİ VE ŞEFKATE MUHTAÇ ÇOCULARI KORUMA DERNEĞİ BOHŞİN’E DE UZANDI.

Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği üyeleri, çocukları sevindirmeye devam ediyorlar. Bohşin İlkokulu’nu ziyaret eden dernek üyeleri ihtiyaç sahibi çocuklara giyim ve kırtasiye yardımında bulundular.
Etkinliğe, Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu’nun eşi Sibel Hersanlıoğlu, Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop’un eşi Reyhan Tortop, Emniyet Müdürü Kamil Karabörk’ün eşi Zuhal Karabörk, HSŞMÇK Derneği Başkanı Serpil Öğüt, Okul Müdürü Mehmet Öztürk, dernek üyeleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Başkanı Serpil Öğüt yaklaşık olarak 12 yıl önce kurulan derneklerinin eğitim konusunda ciddi çalışmalar yaptığına dikkat ederek, “Her yıl yardıma muhtaç çocuklarımıza giyim ve kırtasiye yardımı yaparak onların ihtiyaçlarını gideriyoruz. Çocuklarımızın mutlu olması bizleri de çok mutlu ediyor. Çocuklarımızın eğitimi çok önemli. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları gerekir. Bizler de kendi çapımızda bu eğitim çalışmalarına katkı veriyoruz. Bu yardımları gerçekleştirmemizde bizlere büyük desteği olan Antakya Kaymakamımız sayın Eflatun Can Tortop’a, LC Waikiki Firmasına,  Çağ Kitabevi – Sedat Duman’a ve Naim Burç Firması – Ethem Burç’a çok teşekkür ederim” dedi.
Bohşin İlkokulu Müdürü Mehmet Öztürk’te okullarında ki ihtiyaç sahibi çocuklara bu anlamlı yardımı yapan Dernek Başkanı Serpil Öğüt’e bir teşekkür plaketi verdi.

23 temmuz-2bohsin-ilkokulu--ogrencileri-sevindirildi

Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneğinden Eğitime Anlamlı Destek.

23 Temmuz İlkokulu’nu ziyaret eden dernek üyeleri ihtiyaç sahibi çocuklara giyim ve kırtasiye yardımında bulundular.
Etkinliğe, Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu’nun eşi Sibel Hersanlıoğlu, Antakya Kaymakamı Eflatun Can TORTOP’un eşi Reyhan Tortop, Emniyet Müdürü Kamil KARABÖRK’ün eşi Zuhal Karabörk, HSŞMÇK Derneği Başkanı Serpil Öğüt, Okul Müdürü Cemil Tekel, Zorkun Medya Sahibi Hüseyin Zorkun, dernek üyeleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Başkanı Serpil Öğüt yaklaşık olarak 12 yıl önce kurulan derneklerinin eğitim konusunda ciddi çalışmalar yaptığına dikkat ederek, “Her yıl yardıma muhtaç çocuklarımıza giyim ve kırtasiye yardımı yaparak onların ihtiyaçlarını gideriyoruz. Çocuklarımızın mutlu olması bizleri de çok mutlu ediyor. Çocuklarımızın eğitimi çok önemli. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları gerekir. Bizler de kendi çapımızda bu eğitim çalışmalarına katkı veriyoruz. Bu yardımları gerçekleştirmemizde bizlere büyük desteği olan Antakya Kaymakamımız sayın Eflatun Can Tortop’a, LC Waikiki Firmasına, Çağ Kitabevi – Sedat Duman a ve Naim Burç Firması – Ethem Burç’a çok teşekkür ederim” dedi.
23 Temmuz İlkokulu Müdürü Cemil Tekel’de okullarında ki ihtiyaç sahibi çocuklara bu anlamlı yardımı yapan Dernek Başkanı Serpil Öğüt’e bir teşekkür plaketi verdi.

23 temmuz23 temmuz-2

EĞİTİME VE ÇOCUKLARA ANLAMLI DESTEK DEVAM EDİYOR.

Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği üyelerinin eğitime ve çocuklara olan anlamlı destekleri devam ediyor.
Dernek üyelerinin bu kez yeni durağı Samandağ İlçesinde bulunan Yeniköy ve İlkokulu oldu.
Etkinliğe, Samandağ  Kaymakamı Dr. Cahit Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapu, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Yeter, HSŞMÇK Derneği Başkanı Serpil Öğüt, Zorkun Medya Sahibi Hüseyin Zorkun, Samandağ Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürü Suat Berber,
Okulun Müdür Yetkili Öğretmeni  Ümit Randa, Muhtar Ali Kara, dernek üyeleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Başkanı Serpil Öğüt, 12 yıl önce kurulan derneklerinin eğitim konusunda ciddi çalışmalar yaptığına dikkat ederek, “Her yıl yardıma muhtaç çocuklarımıza giyim ve kırtasiye yardımı yaparak onların ihtiyaçlarını gideriyoruz. Çocuklarımızın mutlu olması bizleri de çok mutlu ediyor. Çocuklarımızın eğitimi çok önemli. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları gerekir. Bizler de kendi çapımızda bu eğitim çalışmalarına katkı veriyoruz” dedi.Yeniköy İlkokulu Müdür Yetkili Öğretmeni Ümit Randa, okullarında ki ihtiyaç sahibi çocuklara bu anlamlı yardımı yapan Dernek Başkanı Serpil Öğüt’e bir teşekkür plaketi verdi.yeniköy-1

yeniköy-3-300x200

Nice 11 yıllara…

 AVM içinde yer alan bir restaurantta düzenlenen doğum günü kutlama etkinliğine; Hatay Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu’nun eşi Sibel Hersanlıoğlu, Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop’un eşi Reyhan Tortop, Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Serpil Öğüt ve Dernek üyeleri katıldı.
11.yaş 211.yaş

5221-cocuklarin-yuzlerini-guldurduler-450x0Akçaova Haldun Tınaztepe İlkokulu ve Ortaokulu ile Yayladağı Dağdüzü İlkokulu’nda  düzenlenen iki ayrı etkinliğe Hatay İl Emniyet Müdürü Kamil Karabök’ün eşi Zuhal Karabök, Zorkun Medya Sahibi Gazeteci Hüseyin Zorkun, Dernek Başkanı Serpil Öğüt ve yönetim kurulu üyeleri ile Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği üyeleri, bayram öncesince yardıma muhtaç vatandaşları sevindirdiler.

Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği üyeleri, bayram öncesince yardıma muhtaç vatandaşları sevindirdiler.                                           (30.06.2016)

Dernek Merkezinde bir araya gelen Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği üyeleri, ihtiyaç sahibi vatandaşları sevindirmenin mutluluğunu yaşadılar.

Dernek Başkanı Serpil Öğüt, yaptığı açıklamada, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayı dolayısı ile bayramlık erzak kolileri hazırlayarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara verdiklerini dile getirerek, “Geleneksel Ramazan ayı erzak dağıtımını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlık Erzak kolisi hazırlamamızda bizlere destek veren Tekasya’ya, Kahraman Bulgur’a, Kirkizoğlu’na, Şabanoğlu Ekmek Fırını’na, Genç Sebzecilik’e, Merkez Market’e, Mahmut Yarım’a ve duyarlı halkımıza teşekkür ederiz” dedi.

Dernek Başkanı Serpil Öğüt ve fedakar dernek üyeleri, hazırlanan erzak kolilerini ihtiyaç sahibi vatandaşlara vererek, bayram öncesi sevindirdiler.

Bayram öncesi erzak kolilerini dernek yetkililerinden makbuz karşılığı alan ihtiyaç sahibi aileler hayır dualarını eksik etmediler.

Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneğinden Ziyaret

sevgi1 sevgi7

Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Başkanı Serpil Öğüt ve ekibi 23 Nisan nedeni ile Suvatlı Köyü’nde bulunan Suvatlı Sefa Atakaş İlköğretim Okulu’nu ziyaret ettiler.

Dernek üyeleri, Suvatlı Sefa Atakaş İlköğretim Okulu’nda iç tadilat ve döşemesi ile süslemesini yaptıkları iki ana sınıfında öğrenciler ile bir araya geldiler ve çocuklara çeşitli hediyeler vererek büyük bir sevinç yaşamalarına sebep oldular.

Etkinliğe, Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılınç, Suvatlı Sefa Atakaş İlköğretim Okulu Müdürü Abdullah Öğüt, Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Başkanı Serpil Öğüt ve yönetim kurulu üyeleri, Zorkun Medya Sahibi Hüseyin Zorkun, öğretmenler ve veliler katıldı.

Dernek Başkanı Serpil Öğüt yaptığı açıklamada, “Bu okulun iki ana sınıfının iç döşeme ve tadilatını dernek olarak yaptırdık ve okul yönetimi de jest olarak sınıflara derneğimizin adını kapsayan sevgi ve şefkat yıldızları koydular. Bu organizasyonda bize destek olan belediyelere, Tuncay Ergin’e ve Hamit Secerli’ye teşekkür ederiz” dedi.

Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılınç, bu anlamlı etkinlikten dolayı dernek üyelerine teşekkür ederek, “Bu işin manevi değeri ve yaşattığı duygu çok büyük. Bu çocukların yüzlerinin gülmesi bizleri de mutlu ediyor. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Dernek Başkanı Serpil Öğüt, Okul Müdürü Abdullah Öğüt’e çiçek verirken, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılınç’ta Dernek Başkanı Serpil Öğüt’e plaket verdi.

Etkinlik verilen ikram ile son buldu.

KAYNAK: www.karar.com

Anasınıfı Öğrencilerine 23 Nisan Sürprizi

d66e2542-47e2-402f-bc75-897d5d5e28fd0bc2d063-8161-4053-85ff-892281fbce2c
HATAY SEVGİ VE ŞEFKATE MUHTAÇ ÇOCUKLARI KORUMA DERNEĞİ, ANTAKYA İLÇESİ’NE BAĞLI SUVATLI KÖYÜ İLKÖĞRETİM OKULU’NDA İKİ SINIFA BİR SÜRPRİZ YAPTI.

ANTAKYA MERKEZE YAKLAŞIK 25 KM. UZAKLIKTA BULUNAN KÖY OKULUNU ZİYARET EDEN HATAY SEVGİ VE ŞEFKATE MUHTAÇ ÇOCUKLARI KORUMA DERNEĞİ BAŞKANI SERPİL ÖĞÜT VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ, ÖĞRENCİLERİN 23 NİSAN MİLLİ EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NI KUTLAYARAK ÇEŞİTLİ HEDİYELER VERDİ.

PROGRAMIN SONUNDA ANTAKYA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MUSTAFA KILIÇ, SEVGİ VE ŞEFKATE MUHTAÇ ÇOCUKLARI KORUMA DERNEĞİ BAŞKANI SERPİL ÖĞÜT’E TEŞEKKÜR PLAKETİ VERDİ.

Kaynak: http://www.hatayhaber.com/

Dernek Olarak Suvatlı Köyünde Anasınıfı Tadilatını Gerçekleştirdik

sevgi7 0bc2d063-8161-4053-85ff-892281fbce2c
Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle, Suvatlı Köyü Sefa Atakaş İlköğretim Okulu anasınıfının iki şubesinin iç tadilat ve döşemesini yaptırmış bulunuyoruz.

Okulun anasınıfının şubelerine okulun derneğimize jesti olarak derneğimizin adını kapsayan Sevgi ve Şefkat Yıldızları adını koymuşlardır.

Bu organizasyonda bizlere destek olan Antakya Belediyesine, Beyaz Melek Bakımevi sahibi Tuncay Ergin’e ve ayakkabı imalatçısı Hamit Secerli’ye teşekkürlerimizi sunarız.

Dernek Başkanı
Serpil Öğüt

Samandağ Çanakoluk köyünden Gülbahar Nar

95ff4483-5d16-418a-b72a-a941028d0220_1024

Samandağ’da Çanakoluk köyünde oturan; 26 yaşında 230 kiloya ulaşan, konuşma engelli Gülbahar Nar’ın ailesi, kızlarının zayıflayıp sağlığına kavuşacağı günün hayaliyle yaşıyor. Kerim (55) ve Naime Nar (55) çiftinin 4 çocuğundan en küçüğü olan 26 yaşındaki Gülbahar,  konuşma engelinin yanı sıra aşırı kiloları nedeniyle tek başına ayağa kalkma ve yürümekte sıkıntı çekiyor.

Dernek olarak Gülbaharı ziyaret ettik ve ihtiyaçlarını dinledik. Yerinden kalkamadığı ve iletişim kurmakta güçlük çektiği için de kendisine cep telefonu hediye ettik.

İlköğretim Öğrencilerine Sömestr Hediyesi

10 Yaşındaki derneğimiz,

“Sömestr tatiline yönelik takdir ve teşekkür belgesi almaya hak kazanan öğrencileri motive etmek” amacıyla ilköğretim öğrencilerine ayakkabı hediye ettik.

Her sene karne alma haftasında uyguladığımız bu etkinliğimizin bu sene 9.sunu gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Ben ve dernek üyesi arkadaşlarım, öğrencilerimizin başarılarıyla mutlu oluyoruz ve onları sevindirmek adına elimziden geldiğince “Sevgi ve Şefkat” çerçevesinde destek sağlamaya çalışıyoruz.

  • Avsuyu İlköğretim Okulu
  • Abdi İpekçi İlköğretim Okulu
  • Ovakent İlköğretim Okulu
  • Gümüşgöze İlköğretim Okulu,

olmak üzere 4 okulumuza toplamda 500 adet ayakkabı teslim edilmiştir.

Bu etkinliği gerçekleştirirken derneğimize en büyük destek “Antakya Ayakkabı İmalatçıları’ndan” gelmiştir. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

Ayrıca bizi hiç yalnız bırakmayan siz basın mensuplarına da teşekkürü borç biliriz.

  Dernek Başkanı
  Serpil Öğüt

Hatay Vali Yardımcısı Sn. MAHMUT HERSANLIOĞLU Derneğimizi Ziyaret Etti

Hatay Vali Yardımcısı Sn. MAHMUT HERSANLIOĞLU’nun derneğimizi ziyaretinden kareler. Sn. MAHMUT HERSANLIOĞLU aynı zamanda İl İnsan Hakları Kurulu Başkanlığı yapıyor ve dernek başkanımız Sn.Serpil Öğüt’te İnsan Hakları Kurulunda görev yapıyor. Bundan solayı Sn. MAHMUT HERSANLIOĞLU derneğimizi ziyaret etmek istemiş ve derneğimiz tarafından bugün ağırlanmıştır.

2015 Geleneksel Eğitime Destek Projemiz Gerçekleştirildi

20151015233115 201510152s33115 s

Derneğimizin her yıl düzenli olarak eğitime destek projesi kapsamında düzenlemiş olduğu etkinliği bu yıl da yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz.

Okullarımızda bulunan ihtiyaç sahiplerinin tespitinde bizlere yardımcı olan ve desteğini esirgemeyen Defne Belediye Başkanı Sayın Dr. İbrahim Yaman ve Yeşilpınar Mahallesi Muhtarı Sayın Erkan Mansuoğlu’na teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Yeşilpınar İlköğretim ve Cengiz Topel İlköğretim okullarında eğitim gören 400 ihtiyaç sahibi öğrencimize 16 Ekim Cuma günü kırtasiye setlerimizi dağıtmış bulunmaktayız.
Bize bu projede maddi ve manevi desteğini esirgemeyen hayır sahipleri ve Çay Kitap Evi’ne teşekkürlerimizi sunarız.

DERNEK BAŞKANI
SERPİL ÖĞÜT

Yeni Eğitim Yılı Burslu Öğrencilerimizle Brunch

12080951_10153755410497590_790643908_n12081561_10153755411612590_418253787_n12086915_10153755413687590_740412879_n

Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocuklari Koruma Derneği,  Kalipso Park Butik Otel’de yeni eğitim yılında okutacağı burslu öğrencilere katkı sağlamak amacı ile brunch düzenlemiştir . Brunch’a Sayın Vali ve Sayın Kaymakamımız eşleri ile birlikte bir çok protokol ve yardımsever Antakya halkı destek verdi. Herkese katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

SAYENİZDE RAHAT UYUYORUZ ..

sayenizde-rahat-uyuyoruz[1]

Hatay Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği’ne iadeyi ziyarette bulundu.


Dernek binasında Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Başkanı Serpil Öğüt ile dernek yönetim kurulu üyeleri tarafından ağılanan Müdür Uludağ, Hatay Emniyet Müdürlüğü olarak vatandaşlarımızın asayiş ve güvenliği sağlamak için her 24 saat görev başında olduklarını söyledi.

Müdür Uludağ, Sivil toplum örgütleri ile Emniyet iç içe olursa o kadar iyi olacağının altını çizdi.

Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Başkanı Serpil Öğüt de, Hatay’ın asayiş ve güvenliğini sağlayan başta Hatay Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ olmak üzere tüm emniyet personeline teşekkür ediyorum. Sizlerin sayesinde evimizde rahat uyuyoruz” dedi.

2015 Ramazan Ayı Erzak Dağıtımımız

Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği olarak her yıl gerçekleştirdiğimiz Ramazan ayı erzak dağıtımımız 13 Temmuz Pazartesi günü sahiplerine ulaştırılmıştır.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da bize destek veren Antakya Kaymakamlığı’na , Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne , Antakya Belediyesi’ne teşekkürlerimizi sunarız.

Tek Asya Meyve, Kirkizoğlu Un, Kahraman Bulgur, Mahmut Yarım Makarna, Genç Sebze Meyve Ticareti Nazmi Hamdi Genç, Genç sebze sandığı ve ayakkabı esnafı yardımlarıyla kampanyamıza destek vermişlerdir.

Bizi yalnız bırakmayan yerel basınımıza, Antakya halkına ve dernek üyelerime teşekkür ederim.

Şimdiden Ramazan Bayramınızı kutlar esenlikler dileriz.

Dernek Başkanı

Serpil Öğüt

Yıl Sonu KARNE Şenliği

Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği olarak bu yıl “Yıl Sonu KARNE Şenliğimiz” Kumlu Beldesi Aktaş ve Batı Ayrancı’daki ilköğretim okullarımızda kıyafet desteği ve yıl sonu karne şöleni şeklinde düzenlenmiş bulunmaktadır.

KUMLU KAYMAKAMLIĞINI’NA KUMLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NA, ANTAKYA BELEDİYESİ’NE, ANTAKYA YAĞMUR KREŞ’E, DERNEK ÜYELERİMİZ VE TÜM DUYARLI HALKIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ.

SERPİL ÖĞÜT

“SEVGİ VE ŞEFKAT YILDIZLARI” EĞİTİCİ KOSTÜMLÜ DEĞERLER ETKİNLİĞİ

ÖĞÜT: AMACIMIZ ÇOCUKLARIN ÖZ BAKIM BECERİLERİNİ DESTEKLEMEK

Antakya yıldız Selahattin Mıstıkoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği iş birliği çerçevesinde “Sevgi ve Şefkat Yıldızları” eğitici kostümlü değerler etkinliği gerçekleştirildi.

Antakya’da Palladium AVM’de gerçekleştirilen etkinliğe Antakya yıldız Selahattin Mıstıkoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul müdürü Hatice Soydan Sarcan, Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği yönetimi ve başkanı Serpil Öğüt, okul öğrenciler ve çok sayıda aileler katılım gösterdi.

Haber ekibimize açıklamada bulunan Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği basın sözcüsü Pelin Erdem Bozkurt, etkinlik amacı ve projeler kapsamında kısa bilgiler verdi.

Konuşmalar ardından Etkinlikte yer alan çocuklar gönüllerince eğlenme fırsatı buldu.

Rektör Kaya’ya Nezaket Ziyareti

Rektörlük görevine başlamasının ardından yoğun bir mesai ile tebrik ziyaretlerini kabul eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya’ya Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serpil Öğüt ve üyeleri tarafından ziyaret gerçekleştirildi.

Programda Rektör Kaya’yı ilk olarak İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Kadir Yıldız ziyaret etti. Yıldız, ziyarette Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya’ya ziyaretin anısına şilt hediye ederek çalışmalarında başarı temennisinde bulundu. Ziyaret karşılıklı iyi dileklerin ardından sona erdi.

Daha sonra Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir ve beraberindeki heyetin tebriklerini kabul ettikten sonra Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serpil Öğüt ve üyelerini de kabul eden  Rektör Kaya, günün ilerleyen dakikalarında ise İskenderun Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tosyalı ve Üyelerini ağırladı. Mustafa Kemal Üniversitesi’nin İskenderun bölgesindeki eğitim çalışmaları ile ilgili uzun süre sohbet eden Rektör Kaya ve konuklar, Üniversitenin bundan sonraki çalışmalarında da birlikte hareket edeceklerini ifade ettiler.

Tebrik ziyaretleri, Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serpil Öğüt ve üyelerinin Rektör Kaya’ya çiçek takdimiyle sona erdi.

Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği’nden Ziyaret…

Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Başkanı Serpil Öğüt ve beraberindeki heyet, 23 Mart 2015 Pazartesi günü saat 16.30’da Hatay Valisi Sayın Ercan Topaca’ya nezaket ziyaretinde bulundu.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirten Sayın Topaca, geleceğimiz olan çocuklarımıza destek verilmesinin çok önemli olduğunu ifade ederek, “Çocuklarımız bizim geleceğimizin teminatı. Çocuklarımızın topluma faydalı bir birey olarak kazandırılmasında verdiğiniz emekler için sizleri tebrik ediyorum.” dedi.

Serpil Öğüt ise kabullerinden dolayı Sayın Topaca’ya teşekkür ederek derneğin kuruluşu ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

23 Nisan 2014

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını her yıl olduğu gibi bu yıl da cezaevinde mahkum çocuklarımızla müzik eşliğinde kutladık.Dernek üyemiz Dr Sultan Nazik mahkum çocuklarımıza hijyen konulu sunumunu aktardı. Dernek üyemiz Psikolog Günay Özbakış konuşma yaptı. E tipi cezaevi müdürü Sn Duran Altuntop dernek başkanımız Serpil Öğüt’e plaket vererek teşekkür etti.

8.YILDÖNÜMÜ YEMEĞİ

Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği’nin 8. yıldönümü gerçekleşen yemekle kutlandı.
Harbiye Venedik Restaurantta gerçekleşen yemeğe İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ’ın eşi Fatma Uludağ, AKP Antakya Belediye Başkan adayı İsmail Kimyeci’nin eşi Nursel Kimyeci ile davetli konukları ve dernek üyeleri katıldı. Yemekte konuşma yapan Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Başkanı Serpil Öğüt, 2006 yılında kurulan derneğimizin bugün 8. yaşına girmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.Başkan Öğüt, Bugünkü yemekten elde edeceğimiz gelirle okutmuş olduğu Üniversite öğrencilerine okumalarını sürdürmelerine sağlayacaklarını altını çizdi.Başkan Öğüt ayrıca yemeğe desteklerinden ötürü Antakya Çiftliğine yemeğe ilgi gösteren bayanlara teşekkür etti. Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği, Samandağ ilçesinde başarılı öğrencilere ayakkabı hediye etti.

MKÜ

mku

Mustafa Kemal Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezinin proje ortağı olduğu tr2009/0136.01-02/489 nolu “Çeşitliliğimiz Zenginliğimiz” adlı AB projesine katkıda bulunulmuştur.
27.01.2014

Atatürk İlkokulu

Eğitime teşvik projesi kapsamında Atatürk İlkokulu’nda eğitim gören ihtiyaçlı çocuklarımıza karne hediyesi olarak kırtasiye yardımında bulunulmuştur.

Çöğürlü İlkokulu

ci[1] ci1[1]

Hatay Samandağ Çöğürlü İlkokulunda 1.dönem taktir ve teşekkür alan ihtiyaçlı çocuklarımıza ayakkabı yardımında bulunularak eğitime teşvik projesine katkıda bulunulmuştur.

Lösemili Çocuk Haftası

losemihaftasi

Bu yılda lösemili çocuklarımızı unutmayıp Kisecik Köyündeki 3 ve 6 yaşındaki kız çocuklarımıza ve ailelerine hediyeler götürerek her zaman maddi ve manevi Yanlarında olduğumuzu bir kez daha hatırlattık. Her projemizde derneğimizi destekleyen İl Emniyet Müdürümüzün eşi Hanımefendi Tanzel KILINÇ’ a teşekkür eder ve saygılarımızı sunarız.

Kız Meslek Lisesi

kizmesleklisesi

YILDIZ SELAHATTİN MISTIKOĞLU KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ Müdüre Hanımı Hatice Soydan SARCAN ‘nı dernek üyelerimiz ile birlikte ziyaretimiz.

Döner Partisi

Yılsonu karnesinde Takdir ve Teşekkür alan ihtiyaçlı çocuklarımıza karne hediyesi olarak Defne Hastanesi sponsorluğunda Döner partisi gerçekleştirdik. Antakya Belediye Başkanımız Lütfü SAVAŞ ve Defne Hastanesi Halkla İlişkiler Müdiresi Pınar RENDE tarafından Derneğimizi teşekkür plaketleri takdim edilmiştir.

Hatay Başsavcı

akilinsanlarsavci[1]

Hatay Başsavcımız Bestami TEZCAN’ nı ziyaret ederek 23 nisan Ulasal Egemenlik ve çocuk Bayramı cezaevi çocukları için düzenleyeceğimiz projenin onaylanması.

Vali Lekesiz’e nezaket ziyareti

timthumb

Gelişmiş ülkelerde sivil toplum örgütleri sosyal sorumluluk projeleri hazırlıyor. Yapılan hizmetlerden ve ziyaretten dolayı Dernek yöneticilerine teşekkür eden Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz; “Toplum sorunlarının halk nezdinde ve sivil toplum örgütleri tarafından sahip bulması çok önemlidir. Gelişmiş ülkelerde sivil toplum örgütleri tarafından sosyal sorumluluk projeleri hazırlanıyor. Bu projeler gerçekçi ise, ayağı yere basan projeler ise destekleniyor. Böyle olunca sivil toplum örgütleri az bir maliyetle kamunun yaptığı işten daha fazlasını yapabiliyorlar. Bizde de iş, buraya doğru gidiyor.Bunu demokrasi açısından önemsiyorum. Verdiğiniz hizmet için, çocuklarımıza gösterdiğiniz sevgi ve şefkat için hepinize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Öğrencilere Kırtasiye Yardımı

Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği ile Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği’nce M. Kemal Akbay İlköğretim Okulu ile Gazipaşa İlköğretim Okulunda bulunan 50’şer öğrenciye kırtasiye yardımında bulunuldu.

 

Kırtasiye yardımına Hatay Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç’ın eşi Pazel Kılıç, Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Başkanı Serpil Öğüt ve yöneticiler ile polisler katıldı.

İlk olarak Mustafa Kemal İlköğretim Okulu’nda gerçekleşen kırtasiye yardımda konuşma yapan Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Başkanı Serpil Öğüt, derneklerinin, kurulduğu günden buyana kendisine ilke edindiği “Eğitime” destek amaçlı çalışmalarına devam etmekte olduğunu belirterek, ”Bu çalışmaları 2011-2012 eğitim-öğretim yılında da devam ettirmekteyiz. Okul-kırtasiye tespitinde derneğimizi yönlendiren Toplum Destekli Polis Büro Amirliği-Komiser Edam Paksoy’a teşekkür ederiz. Tesbit edilen okullarımız Mustafa Kemal İlköğretim Okulu ve Gazipaşa İlköğretim Okullarıdır” dedi.

Kırtasiye yardımları okul öğrencilerine dağıtılmak üzere okul yöneticilerine dün teslim edildi.

Lösemili Çocukları Unutmadık

Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Lösemili Çocukları Unutmadı.
HATAY İL EMNİYET MÜDÜRÜNÜN eşi Panzel KILIÇ, Kırıkhan Belediye Başkanı Murat SAKMAN ve Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği üyeleri, dernek tarafından belirlenen lösemili çocukları evlerinde ziyaret edip, hediyeler sunarak çocukları sevindirdi.

Kırıkhan’da 14 yaşındaki Ayşe Tülin BOZDUMAN ve Cenker CENGİZ, Altınözü ilçesinin Altınkaya Beldesinde ikamet eden 3 yaşındaki Doğukan KARA ve Şükrü KÖLEOĞLU evlerinde ziyaret edilip hediye verildi. Ayrıca ailelerine gıda yardımında bulunuldu. Günün anlam önemini belirten konuşmasına Dernek Başkanı Sn.Serpil ÖĞÜT şunları ifade etti;
“Lösemi hastalığı ve hasta çocuklarımızın varlığını sadece belirli gün ve haftalarda değil yaşantımızın her anında bizlerin bir parçası olduğunu unutmamalıyız. Gözümüzü kapatarak ya da arkamızı dönerek onların varlığından bir habermiş gibi davranamayız. Her yıl ortalama bin beş yüz çocuğumuzun yakalandığı bu hastalığa birer potansiyel aday olduğumuz unutulmamalı. Yarının büyüğü ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza refah düzeyi yüksek ve sağlıklı bir toplum teslim etmek istiyorsak birey ve toplum olarak üzerimize düşen sorumluluklarımızı yerine getirmeliyiz, çözümlerin bir parçası olmalıyız. Bizleri burada yalnız bırakmayan Sn.Panzel KILIÇ hanımefendiye ve Sn.Kırıkhan Belediye Başkanı Murat SAKMAN beye teşekkürü bir borç biliriz.” dedi.

Kermes

BAŞKAN SAVAŞ: DÜZENLENEN BU ANLAMLI KERMESE EMEĞİ GEÇENLERİ KUTLUYORUM

Sevgi ve Şefkate Muh-taç Çocukları Koruma Derneği kimsesiz ço-cuklar ve kentimizde bulu-nan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yönelik yardım kermesi düzenledi.

Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ın desteğiyle, Antakya Belediyesi bünyesinde bulunan Gıda-bank binasında ofis ve yar-dım faaliyetlerini sürdüren Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği, Gıdabank hizmet binasında 1 hafta süreyle açık kalacak kermes etkinliği düzenledi.
Kermesin açılışına Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş ve eşi Doç.Dr.Nazan Savaş, Sevgi ve Şefkate Muhtaç Ço-cukları Koruma Derneği Başkanı Serpil Öğüt, Hatay İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç’ın eşi Panzel Kılıç, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Alev Seçmen, Ak Parti Mer-kez İlçe Başkanı Kudret Öz-bakış’ın eşi Günay Özbakış ve dernek üyeleri katılım gösterdi. Kimsesiz çocuklar yararına ve kentimizde bu-lunan ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik düzenlenen kermesin açılış kur-delası Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Sa-vaş’ın eşi Doç.Dr.Nazan Sa-vaş tarafından kesildi. Sevgi ve Şefkate Muhtaç Ço-cukları Koruma Derneği Başkanı Serpil Öğüt kermes-le ilgili yaptığı açıklamada “ Bugün itibariyle Antakya Belediyesi Gıdabank bina-sında açılışını gerçek-leştirdiğimiz kermesimiz bir hafta süreyle açık kalacak. Sayın Belediye Başkanımı-za gerek derneğimize ofis temini gerekse bu tür kermes faaliyeti gerçekleştirmemiz adına sağladığı her türlü kat-kıdan dolayı çok teşekkür ediyoruz. Dernek olarak iki yıl üst üste Haziran ayında ve geçtiğimiz yıl belediye eski binada ihtiyaç sahibi insanlarımız için yardım ker-mesleri düzenledik. Bu sa-yede kimsesiz çocuklarımıza ve ihtiyaç sahibi in-sanlarımıza yardım etme olanağı bulduk. Bizlere sağladığı her türlü katkı ve des-teklerinden ötürü Sayın Antakya Belediye Başkanımız Doç.Dr.Lütfü Savaş ve kıy-metli eşi Sayın Doç. Dr.Nazan Savaş hanımefendiye, Hatay İl Em-niyet Müdürümüz Sayın Ra-gıp Kılıç ve değerli eşi Pan-zel Kılıç hanımefendiye, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı-mız Sayın Kudret Özbakış ve değerli eşi Sayın Günay Özbakış hanımefendiye, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Sayın Alev Seçmen’e, der-nek üyelerimize, ayrıca yardımlarından dolayı Karaca Giyim ve Çarşım Mağa-zalarına çok teşekkür edi-yoruz.” dedi.
Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği’nce düzenlenen ker-mese katılım gösteren An-takya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş “ Ön-celikle bu anlamlı kermes et-kinliğine emeği geçen ve katkı da bulunan herkesi kutluyorum. Şehrimizde bu-lunan ihtiyaç sahibi va-tandaşlarımıza yönelik dü-zenlenen her etkinliğe des-tek olmak, katkı da bu-lunmak bizler için mutlu-lukların en büyüğüdür. Kim-sesiz çocuklarımız ve ken-timizde bulunan ihtiyaç sa-hibi vatandaşlarımıza yö-nelik düzenlenen ve An-takya Belediyesi Gıdabank hizmet binasında bir hafta süreyle açık kalacak ker-mese herkesi katkı da bu-lunmaya davet ediyorum.” dedi.

Toplum Destek Projesi

Toplum destek projesi ile Adem bey ve polis teşkilatımız işbirliğiyle birlikte Gazipaşa İlköğretim Okulunda takdir ve teşekkür alan öğrencilere hediyeler verildi.

Dernek Ziyareti

HATAY İL EMNİYET MÜDÜRÜNÜN EŞİ PANZEL KILIÇ HANIMIN VE AK PARTİ HATAY İL KADIN KOLLARININ DERNEK ZİYARETİ
Parti Hatay İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyeleri ve Hatay İL EMNİYET MÜDÜRÜNÜN eşi Panzel KILIÇ , Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği’ni ziyaret etti.

AK Parti Hatay İl Kadın Kolları Başkanı Alev Seçmen, Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği’nin, önemli bir misyona sahip olduğunu söyledi.
Gönüllü bayanlardan oluşan ve manevi yönden büyük haz veren bu tür derneklere her türlü katkı sağlamaya hazır olduklarını dile getiren Seçmen, kimsesiz yardıma muhtaç çocuklara böyle bir dernek çatısı altında sahip çıkılmasından dolayı büyük memnuniyet duyduğunu kaydetti.
Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Başkanı Serpil Öğüt ise yapılan ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, derneklerinin çok sayıda yoksul aile ve çocuğuna,öğrencilere maddi ve manevi destekte bulunulduğunu ve desteklerinin devam edeceğini söyledi.

Kırtasiye Yardımı

HATAY SEVGİ VE ŞEFKATE MUHTAÇ ÇOCUKLARI KORUMA DERNEĞİ’NDEN KIRTASİYE YARDIMI

Hatay Sevgi  ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği ile Samandağ Belediyesi işbirliği ile Gözene Defne Rotary ve Çöğürlü İlköğretim okullarındaki 100 başarılı öğrenciye hediye kırtasiye verildi.

 

Dernek Başkanı Serpil ÖĞÜT konuşmasında “Derneğimiz kurulduğu günden bu yana kendisine ilke edindiği eğitime destek çalışmalarına 2011-2012 eğitim öğretim yılında da devam etmekteyiz. Derneğimize başarılı öğrencileri tespit etmede yardımcı olan ve bizi yönlendiren Samandağ Belediyesine teşekkür ederiz.Hatay halkının desteği ve sağduyusu ile çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

Daha sonra Okullar ziyaret edilip kırtasiye başarılı öğrencilere dağıtıldı.

Öğrencilere Kırtasiye Yardımı

Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği ile Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği’nce M. Kemal Akbay İlköğretim Okulu ile Gazipaşa İlköğretim Okulunda bulunan 50’şer öğrenciye kırtasiye yardımında bulunuldu.

Kırtasiye yardımına Hatay Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç’ın eşi Pazel Kılıç, Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Başkanı Serpil Öğüt ve yöneticiler ile polisler katıldı.
İlk olarak Mustafa Kemal İlköğretim Okulu’nda gerçekleşen kırtasiye yardımda konuşma yapan Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Başkanı Serpil Öğüt, derneklerinin, kurulduğu günden buyana kendisine ilke edindiği “Eğitime” destek amaçlı çalışmalarına devam etmekte olduğunu belirterek, ”Bu çalışmaları 2011-2012 eğitim-öğretim yılında da devam ettirmekteyiz. Okul-kırtasiye tespitinde derneğimizi yönlendiren Toplum Destekli Polis Büro Amirliği-Komiser Edam Paksoy’a teşekkür ederiz. Tesbit edilen okullarımız Mustafa Kemal İlköğretim Okulu ve Gazipaşa İlköğretim Okullarıdır” dedi.
Kırtasiye yardımları okul öğrencilerine dağıtılmak üzere okul yöneticilerine dün teslim edildi.

İl İnsan Hakları Kurulu üyeleri Ata’ya çelenk sundu

ins1_150x113_042d9210b7e75139a0620ed7a95f8a5d   ins2_150x113_cf2fe5772ac78b12c661fb7e9b8bdc56

Hatay Vali Yardımcılarından Orhan Mardinli’nin Başkanlığında Atatürk Anıtına gelen kurul üyeleri, saygı duruşu ve istiklal marşı sonrasında çelengi Atatürk Anıtına bıraktı. CHP Hatay İl Başkanı Avukat Murat Hayzaran’ın da olduğu katılımcılar adına kısa bir açıklama yapan Hatay Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, oluşumun kurulduğu günden bu yana kendilerine yapılan müracaatları titizlikle inceleyip sonuçlandırdıklarını hatırlatarak, bu alanda önemli bir mesafe alındığını dile getirdi. Kurulun Hatay ili merkez ilçe Antakya başta olmak üzere diğer tüm ilçeler de şubeleştiğini hatırlatan Mardinli, bu uygulama ile dünyaya örnek olduklarını sözlerine ekledi ve 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü çerçevesinde gerçekleştirilecek olan etkinliklerle ilgili bilgi verdi.

 

23 Temmuz

a2[1] a[1]

23 Temmuz Hatay kurtuluşunun yetiştirme yurdunda kutlanması Belediye Başkanı ve Ak Parti Milletvekili Adem Yeşildağ ile birlikte gerçekleştirildi.

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Başkanı Serpil Öğüt ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti.

1[1]

Ziyarette dernek faaliyetleri hakkında bilgi veren Serpil Öğüt, dernekte 80 gönüllü kadının görev yaptığını, kayıtlı 24 sokak çocuğuna başta eğitim olmak üzere çeşitli konularda destek verdiklerini, bu çocukların topluma faydalı birey birey olarak kazandırılmasında büyük çaba sarf ettiklerini bildirdi.

Başkan Savaş’ta sokak çocuklarına sahip çıkan gönüllü bayanların çok önemli bir misyona sahip olduklarını ve kendilerini ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti.

Geleceğin teminatı olan çocuklara sahip çıkılması gerektiğinin altını çizen Savaş, çocukların topluma kazandırılmasının çok önemli olduğunu kaydetti.

Yardım

2_1[1]

HATAY SEVGİ VE SEFKATE MUHTAC COCUKLARI KORUMA DERNEGİ ihtiyaçlı Kar ailesine yardım elini uzattı. Fakir ailenin ihtiyaçlarını yerınde tespit eden dernek üyeleri daha sonra ailesinemize gıda ve giyecek yardımında bulundu.

Cezaevindeki Çocuklar Unutulmadı

Parmaklıklar ardında 23 Nisan coşkusu … 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında, cezaevinde kalan çocuklar unutulmadı, onlar içinde coşkulu etkinlikler gerçekleştirildi.

Mustafa Kemal Üniversitesi ile Hatay Sevgi ve Şefkate muhtaç Çocukları Koruma Derneği tarafından düzenlenen etkinlikler sayesinde, parmaklıklar ardındaki çocuklar, ara verilen.

Çocukluklarını bir nebze de olsa yaşadı, eğlenme fırsatı buldu. Çocuklara değişik hediyelerin de verildiği etkinliklerde, Sezgin Suna’nın türküleri eşliğinde kutlamalar gerçekleştirildi. Etkinlikler kapsamında ayrıca Psikolog Günay Özbakış “Stresten Uzaklaşmanın yolları”, Dr. Arife Kınay’da Hijyenli Yaşamın İnsan Sağlığına Faydaları” konularında konferanslar verdi. Cezaevi Müdürü Muzaffer Avcı, hassasiyet-lerinden dolayı MkÜ ile Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği başkan ve üyelerine teşekkür etti, tutuklu ve hükümlü kadınların ele emeğinden el işleri hediye etti.

5. Yılımız

3_1[1] 3_4[1]

HATAY SEVGİ VE ŞEFKATE MUHTAÇ ÇOCUKLARI KORUMA DERNEĞİ’nin kuruluşunun 5. yılı her yıl olduğu gibi coşkuyla kutlandı.

Harbiye soner restaurant ta düzenlenen yemekte konuşan Dernek başkanı Serpil ÖĞÜT yapılan faaliyetler ve yapmayı düşündükleri faaliyetlerle ilgili bilgi verdi.14 şubat 2006 tarihinden bu yana hatay için,muhtaç çocuk ve aileler için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıklarını belirten ÖĞÜT, bu yöndeki faaliyetlerinin duyarlı insanlar sayesinde artarak devam edeceğini söyledi.Yemekte yapılan faalıyetlerden bazıları slayt olarak mısafırlere gösterildi. Yemekte derneğe yaptıkları yardımlardan dolayı HAS TURİZM sahibi Sayın AYHAN KARA’YA ve HAT-MAR adına Sayın MUNA NARİN’e Dernek Yönetim Kurulu adına plaket sunuldu.

Doğum Günü Kutlaması

Hatay Erkek Yetiştirme Yurdu’nda Neşeli Doğum Günü Kutlaması

Hatay Erkek Yetiştirme Yurdunda doğum günü kutlaması yapıldı. Doğum günü kutlanan ve yurtta yaşayan diğer bütün çocuklarımızı bu mutlu günlerinde Kuruluş çalışanlarıyla beraber, Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği de yalnız bırakmadı.
Doğum gününe özel pasta ve ikramların olduğu müzikli kutlamada Yurtta kalan çocuklarımızın oldukça mutlu oldukları gözlendi. Çocukların canlı performansları dernek üyeleri tarafından büyük beğeni kazandı. Doğum günü pastasının kesilmesinin ardından doğum günü kutlanan ve Kuruluşta kalan tüm çocuklarımıza dernek üyeleri tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği üyelerinin duygusal anlar yaşadığı programda konuşan Dernek Başkanı Serpil ÖĞÜT, Çocuklarımız yararına yapılacak her çalışmanın arkasında olacağımız gibi, duyarlılık gerektiren programların da takipçisi ve organizatörü olmaya devam edeceğiz. Dernek üyesi değerli arkadaşlarımla her daim Çocuklarımız yararına olan çalışmaların altına imzamızı atacağız? dedi.
Yeni bir yaşa girmenin mutluluğunu birlikte yaşayan dernek üyeleri ve Hatay Erkek Yetiştirme Yurdu Çocukları ile Çalışanları gün içinde beraberce eğlendiler.

Eğitime Örnek Yardım

Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği’nin, 400 öğrenciye kırtasiye yardımında bulunduğu bildirildi.
Dernek Başkanı Serpil Öğüt, yaptığı açıklamada, Antakya merkeze bağlı Dağdüzü ve Oğlakören İlköğretim okullarını ziyaret ederek ihtiyaç sahibi öğrencilere verilmek üzere kırtasiye yardımında bulunduklarını söyledi. Dernek olarak her yıl çeşitli okullarda ihtiyaçlı öğrencilere destek olduklarını belirten Öğüt, şöyle devam etti: “Dağdüzü ve Oğlakören ilköğretim okullarındaki 200’er öğrenciye olmak üzere toplam 400 öğrenciye kırtasiye yardımında bulunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Öğrencilere kalem, suluboya, pastel boya, silgi, defter, kuru boya, kaplama kağıdı gibi çeşitli okul araç gereçleri, kırtasiye malzemeleri veriyoruz. Bu yardımımızda her yılki gibi bizden sınırsız desteğini esirgemeyen Çağ dağıtım sahibi Sedat Duman’a teşekkür ederiz.” Dernek yöneticileri daha sonra okullara kırtasiye malzemelerini teslim ettiler. Okulu müdürleri Aziz Kılıç ve Mehmet Ziya Tuncer, Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği yöneticilerine eğitime verdikleri destek için teşekkür ettiler.

Anaokuluna Yardım

6459161639

Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği, ana okuluna klima ve kırtasiye yardımında bulundu.
Dernek Başkanı Serpil Öğüt, Saraykent 125. Yıl Anaokulu´nu ziyarette, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdikleri kermesten elde ettikleri gelirle alınan klima ve kırtasiyeyi teslim etmek için geldiklerini söyledi.
Eğitime önem verdiklerini belirten Öğüt, şöyle konuştu:
“Bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz geleneksel kermesin geliriyle anaokulu sınıfına klima taktırdık. Ayrıca öğrencilere kalem, silgi, pastel boyalardan oluşan kırtasiye yardımında bulunuyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana eğitime destek oluyoruz. Eğitime desteğimiz her dönemde sürecek. Emeklerinden dolayı tüm dernek üyelerine ve kermese destek olan herkese teşekkür ediyoruz.”
Okul Müdürü Zülale Yılmaz da dernek başkanı Öğüt ve yöneticilerine eğitime verdikleri destek ile okula yaptıkları yardım için teşekkür etti.

Hatay’da İhtiyaç Sahibi 500 Kişiye Gıda Ve Giyim Yardımı

5

Haber Merkezi: Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği’nin ihtiyaç sahibi 500 kişiye gıda ve giyim yardımında bulunacağı bildirildi.
Dernek Başkanı Serpil Öğüt, yaptığı basın açıklamasında, merkeze bağlı Çekmece, Kuzeytepe, Odabaşı, Küçükdalyan beldeleri ile Boynuyoğun köyünde toplam 500 kişiye gıda ve ikinci el giyim yardımını gerçekleştireceklerini söyledi.

İhtiyaç sahibi ailelere yardımları sürdüreceklerini belirten Öğüt, ”Geçen ay önce Batıayaz Bedi Sabuncu İlköğretim Okulundaki 150 öğrenciye ve Akçaova köyünde de 100 yoksul aileye ikinci el kıyafet ve gıda yardımında bulunmuştuk. Bugünden itibaren de Çekmece, Kuzeytepe, Odabaşı, Küçükdalyan beldelerindeki 400 ihtiyaçlı ailelere ve yarın da Boynuyoğun köyünde 100 kişiye olmak üzere toplam 500 kişiye gıda ve giyim yardımında bulunacağız. Bu yardımları beldelere köylere giderek bizzat yapıyoruz” diye konuştu.

Açıklamanın ardından dernek üyeleri, belde ve köylere giderek giysi ve gıda yardımlarının dağıtımına başladılar.

İkinci el ürün kermesi

Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği eğitim yararına ikinci el ürün kermesi açtı. Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Başkanı Serpil Öğüt ve yöneticiler, Antakya Belediyesi eski binasında dün gerçekleştirilen 3. defa ‘ikinci el ürün kermesi’ ile yaklaşan Kurban Bayramı öncesi ihtiyaç sahibi aileleri sevindiriyorlar.
Antakya Belediyesi eski hizmet binasında, düzenlenen ikinci el ürün kermesinin açılış törenine Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz’in eşi Zehra Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Lütf

Öğüt: Elde ettiğimiz gelirle bir okulun ana sınıfını döşeyeceğiz

Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Başkanı Serpil Öğüt kermesin açılışında yaptığı açıklamada, Antakya’da 3. defa ikinci el ürün kermesi açtıklarını Belirterek, “Geleneksel hale getirdiğimiz kermesten elde edilecek gelirle bir okulun ana sınıfını döşeyeceğiz.Kermes ile yaklaşa Kurban bayramı öncesi ihtiyaç sahiplerini çok uygun fiyata giydirmeyi amaçlıyoruz. Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi ihtiyaç sahibi ailelere destek sağlamaktan mutluyuz. Dernek üyelerimizle topladığımız giysilerin yer aldığı kermesimizde fiyatlarımız çok uygun. Buradan elde edeceğimiz gelirle  bir okulun ana sınıfının eksikliklerini gidereceğiz. Tüm vatandaşlarımızı kermesimize davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Savaş: Herkesi kermese destek olamaya davet ediyorum

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ta hayır işlerine her zaman destek verdiklerini vurgulayarak,
“Dernek yöneticilerini kutluyorum, güzel ve önemli bir çalışma yapmışlar. Ben destek veriyorum, tüm vatandaşlarımızı da destek olmaya davet ediyorum” dedi.

Lekesiz: Kermeste emeği geçen dernek yöneticilerini kutluyorum

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’in eşi Zehra Lekesiz’de kermeste emeği geçen dernek yöneticilerini kutlayıp, teşekkür ederek, kazançlarının bol olması temennisinde bulundu.
Zehra Lekesiz,
Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile eşi Nazan Savaş, Dernek yöneticileri ile birlikte daha sonra kermesi gezerek, kermes hakkında bilgiler aldılar.

Uygun fiyata ürün satışı yapılan kermes 1 hafta açık kalacak

Oldukça uygun fiyata, temiz ürünlerin satıldığı ikinci el ürün kermesinin
9-14 Kasım tarihleri arasında açık kalacağı bildirildi. Giysi kermesi açıldığı ilk günden itibaren ilgi görmeye başladı

Huzurevi

2009huzurevi[1]

Ramazan ayında Huzurevinde bizleri yetiştiren insanları unutmadık. Onlarla beraber iftar yaptık ve bir gecede olsa yalnızlıklarını paylaştık.

Mevzuatta değil, verilen hakları kullanmada eksiklikler var

insan_haklari

İl İnsan Hakları Kurulu ile Sivil toplum örgütleri tarafından insan hakları haftası nedeniyle “Engelliler ve Kadın Hakları” konulu panel düzenledi. Antakya Belediye Meclis salonunda düzenlenen Panele İl İnsan Hakları Komisyon Başkanı Vali Yardımcısı İsmail Kara, İnsan Hakları kurulu üyeleri, sivil Toplum örgütü başkan ve yöneticileri ile az sayıda vatandaş katıldı.

İnsan hakları Panelin açılışında bir konuşma yapan Hatay Vali Yardımcısı İsmail Kara, Antakya’da birçok toplantıların yapıldığını ve düzenlenen etkinliklerin yoğun ilgi gördüğünü hatırlatarak, konu insan hakları ancak ilgi az. İnsan hakları konusun daha fazla önemsemeliyiz. İnsan hakları yokken dünya toplumlarında Hükümdar, Kral veya Hakan vardı. Diktatörlerin hakkı vardı. Toplumların gelişmesi sonucu bu hakların yerine bireylerin, insanın hakları uzun uğraşlar sonucu öne çıktı. Bu uğraş sanıldığı gibi öyle hemen olmadı. Uzun uğraşlar sonucu bugünlere gelindi. Dünya’da insan hakları açısından iyi olan yerler de var, orta derecede olan yerlerde var. Bu iş bir mücadele, Kültür ve eğitim işi.Eğitim, gelişme olacak ki, insan hakları da bunlarla beraber zaten gelir” dedi.

Vali Yardımcısı Kara, konuşmasında ayrıca Türk Kadınına siyasi hakların 1930′ların başında verildiğini vurgulayarak, “Bu hak verilmiştir, alınmamıştır. 1930′ların başında kadınlara verilen bu haklar kadınlar tarafından gereği gibi kullanılmamıştır.. Türk kadını Mustafa Kemal Atatürk’ün verdiği haklarını gereği kadar kullanmıyor. Bu toplumsal yaşamda da siyasi yaşamda da böyle olmuştur. Siyasi hakta bir insan hakkıdır. İnsan hakkının tam kullanılması kültür işi, aşama işidir. Toplumumuz yasal ve mevzuatsal olarak İnsan hakları konusunda son dönemlerde diğer gelişmiş ülkelerden aşağı değil. Avrupa birliği uyum süreci sonrası mevzuat olarak diğer ülkelerden aşağı tarafımız kalmadı. Mevzuat olarak eksiğimiz yok ama bize verilen hakları kullanma açısından daha 15-20 yıla ihtiyaç var. Bu iş eğitim işi. İcraatı siler yapacaksınız. Bu günkü parlamentoda kadınların temsili açısından önceki yıllara göre yüzde 4,5 olan oran bugün yüzde 9′lara çıkmıştır. Olması gereken en az yüzde 35-40′tır. Kadınlar doğası gereği erkeklere göre evlerine çocuklarına daha yakındır ve daha bağlıdır. Kadınlar ne kadar efor sarf ederse etsin en uygar ülkelerde bile kadınların erkeklerle oranının yüzde elli elli eşit olması biraz zordur” şeklinde konuştu.

İl İnsan Hakları Kurulu Üyesi Doç. Dr. Muharrem Güneş’te panelde yaptığı konuşmada, İnsan haklarının artık insanlığın ortak bir dili olduğunu ifade ederek, “İnsan Haklarının son yıllarda bu denli önem kazanmasının arkasında şüphesiz pek çok neden var. Genel olarak üzerinde durulmasında yarar olan birkaç noktaya yeniden değinmenin yerinde olacağı düşüncesindeyiz. İnsan hakları giderek ideolojiler üstü yeni bir ideoloji olarak kabul edilmektedir. Bu haliyle hangi ideolojik bakış açısı öne çıkarsa çıksın en azından öne çıkamayan diğer ideolojiler ve tabi ki bu ideolojilerin izleyiciler için bu durum kendilerini sistemin dışında hissetmelerine neden olur. Hangi ideolojiyi alırsanız alın öne çıkan diğerini yok saymaktadır. İşte bu yaklaşımın temel bir eleştirisi olarak insan haklarını başlı başına ve de bütün insanları kucaklayan yeni bir ideoloji olarak kabul etme eğilimi güçlenmektedir. Özetle bütün insanlığı kucaklayan tek ideoloji vardır o da insan haklarıdır. Eğer insan haklarından bu evrensel niteliği çıkarır alırsanız geriye otoriter, baskıcı, yok edici bir sistem kalır. Ki bu sistem, dünyanın açlarının, engellilerinin, yoksullarının, çocuklarının, kadınlarının ve yaşlılarının yanında yer almaz. İnsan hakları artık insanlığın ortak bir dilidir. Bölen, parçalayan bir dil değildir asla. Terör insanlığın bu ortak diline karşı bir saldırıdır ve insanlık olarak bunu karşısında olmak, ona fırsat vermemek temel önceliğimiz olmalıdır. Son olarak, evrensel bir insan hakları anlayışının Dünyanın nimet ve külfetlerinin paylaşımında da adalet sağlaması gerektiği beklentisi ve özleminde olduğumuzu vurgulamak gerekir” dedi.

Zirem Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Tülin Erduran yaptığı konuşmada, Engellilerin Haklarına İlişkin Sözleşmenin 3 Aralık’ta Mecliste yasallaştığını vurgulayarak, “Engellilerin tüm insan hak ve özgürlüklerinden tam ve eşit şekilde yararlanmasını teşvik etmek korumak sağlamak ve doğuştan sahip oldukları onuruna saygıyı güçlendirmek amacıyla BM tarafından İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi ve İnsan Haklarına İlişkin Uluslar arası Sözleşmeler göz önünde bulundurularak hazırlanan ve kabul edilen Engelli Hakları Sözleşmesi geçen yıl Newyork’ta 30 Mart’ ta imzaya açılmıştı. Türkiye’nin de dahil olduğu 80 ülkenin imzaladığı sözleşme taraf olan, engellilere karşı ayrımcılığı ortadan kaldırmak ve onların yaşam standartlarını yükseltmek gibi önemli yükümlülükler getiriyordu. Sözleşme aynı zamanda 21. Yüzyılda kabul edilen ilk İnsan Hakları Sözleşmesi olma özelliğinin yanı sıra uluslar arası hukuk tarihinde en kısa zamanda müzakere edilen sözleşme olma özelliğini de taşıyordu. 50 maddeyi içeren bu sözleşmeyle dünyadaki yaklaşık 650 milyon engelli için Uluslar arası İnsan Hukuku açısından tarihi bir adım atılmış, yeni bir dönem başlamıştı. Bu durumda üye devletlere düşen görev en kısa zamanda sözleşmeyi parlamentolarında onaylayıp yürürlüğe koymaktı. TBMM bize bu müjdeyi 3 Aralık 2008 akşamı verdi. Meclis Genel Kurulunda Engellilerin Haklarına İlişkin Sözleşmenin onaylanmasının uygun bulunduğuna dair kanun tasarısı kabul edilerek kanunlaştı. Zirem Zihin Engellileri Yetiştirme ve Koruma Derneği olarak sözleşmenin Dünya Engelliler Gününde yasalaşmasını engellilere verilen anlamı, çok değerli bir armağan olarak kabul ediyor ve ayrıca İnsan Hakları Haftasında bir İnsan Hakları Belgesi niteliği taşıyan bu konuyu işleme onuru taşımaktan mutluluk duyuyoruz. Yasalaşarak iç hukukumuz haline getirilen sözleşmenin bir an önce yaşama geçirilmesi, içselleştirilmesi yolunda verilecek idari ve mülki çabalara destek olmayı görev sayacağız” dedi.

Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Başkanı Serpil Öğüt, Engellilerin sorunlarını gündeme getirip onlara yardımcı olduklarını belirterek, “Bu gün burada Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği olarak İnsan Hakları konusu başlığı altında zihinsel engelli bir çocuğumuzun bir günlük hayat hikayesine değinmeye çalışacağız. Toplumumuzun kanayan bir çok yaralarından biri olan bu çocukların sorunlarını gündeme getirip bir nebze de olsa yardımcı olabilmenin haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.

Türk kadınını Güçlendirme Vakfı Başkanı Gül Ergüner yaptığı konuşmada, “Bugün İnsan Hakları gibi kapsamlı bir temanın ‘Kırsal kesimde kadın’ konusu üzerinde düşüncelerimi paylaşmak istiyorum sizlerle. Tarihimizi irdelediğimizde Türk toplumlarında kadın; kimi zaman devletin başında hükümdarlardan sonra en yetkili isim kimi zaman kurultaylarda fikrine en çok baş vurulan divan başkanı kimi zaman çileli ana kimi zamanda “saçının uzun, aklının kısa” olduğu söylenen, sadece sövülmeye, dövülmeye, dışlanmaya, köleleştirilmeye reva görülen, hakir bir mahluk olmuştur. Kadınların erkeklerle eşit, toplumsal varlıklar olarak toplum içinde yerlerini almaları bir uygarlık aşamasıdır ve Atatürk devrimlerinin en önde gelenlerinden birisidir. 1926 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulle yürürlüğü giren Medeni Kanun Türk kadınına bin yıl evvel kaybettiği haklarının iade edilmesinin temel olmuştur. Hal böyleyken, halen kırsal kesimde haklarından bihaber olan çilekeş kadınlarımız mevcuttur.

Öncelikle eğitim diyoruz. Kırsal kesimdeki kadın hatta erkeklerde bu konuda eğitilmeli, kadın haklarının farkına varılmalıdır. Köy köy, belde belde hatta bölge bölge gezilerek görsellerde, CD’lerle eğitim sağlanmalıdır.
Kadınlarımız yöresel bölgesel becerilerle (el sanatları, örgü, yemek…. vb.) üretici hale getirilmeli, ekonomik anlamda güçlü kılınmalıdır. Böylece toplumun her alanında görev ve sorumluluk alabilmelidir. Çeşitli meslek kurslarına katılımları sağlanmalıdır. El sanatları, biçki, dikiş, bilgisayar…..vb.) bilgi ve görgüsü artırılan kadının ekonomik anlamda güçlü kılınan kadının özgüveni artacak, Türk toplumu için daha bilinçli evlatlar yetiştirecektir aynı zamanda. ‘Ne mutlu Atatürk’ ü yetiştiren Türk kadınına ve Ne mutlu O’na sahip çıkan Türk Milletine’ diyerek sözlerime son vermek istiyorum” dedi.
Panelde ayrıca sakatlar Derneği Antakya Şubesi Başkanı Sabit Köse’de bir konuşma yaparak engellilerin sorunları belirtip yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Eğitime Desteklerimiz Devam Edecek

Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği kurulduğu günden bu yana eğitime verdikleri destekle dikkatleri çekiyor. Serpil Öğüt Başkanlığındaki Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği yöneticileri, kuruldukları 2006 yılından bu yana her yıl açtıkları ikinci el giysi kermesinden elde ettikleri geliri eğitime destek için harcayarak örnek davranış sergiliyorlar.

Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği yöneticileri geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdikleri giysi kermesinden elde ettikleri gelirle Saraykent 125. yıl Ana okuluna Klima ve kırtasiye yardımında bulundular. Serpil Öğüt ve Dernek yöneticileri dün okula giderek okul müdüresi Zülale Yılmaz ve öğrencileri ziyaret etti ve öğrencilere kırtasiye dağıttı.

Öğüt: Eğitime desteklerimiz devam edecek

Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Başkanı Serpil Öğüt ziyarette yaptığı açıklamada, “Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği alarak bu yıl 3.sünün gerçekleştirmiş olduğumuz geleneksel ikinci el giysi kermesinden elde ettiğimiz gelirle Saraykent 125. yıl Anaokulunun sınıf klimasını taktırdık, ayrıca öğrencilere kalem, silgi, pastel boyalardan oluşan kırtasiye yardımında bulunuyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana eğitime destek oluyoruz. Her zaman Eğitim, eğitim ve eğitim diyoruz klima22009.
Bundan sonra da her zaman eğitime varız. Emeklerinden dolayı tüm dernek üyelerine ve kermese destek olan herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Saraykent 125. yıl Ana okulu müdüresi Zülale Yılmaz da, Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Başkanı Serpil Öğüt ve Dernek yöneticilerine eğitime verdikleri destek ile okula yaptıkları yardım için teşekkür etti.
Daha sonra Serpil Öğüt ve Dernek yöneticileri öğrencilere kırtasiyeleri dağıttılar.

Hediye Ayakkabı

hediyeayakkabi[1]

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sayın Sabit TEKSÖZ’ ün dernek başkanımız Sayın Serpil ÖĞÜT’ e başvurusu üzerine, Mesleki Çıraklık Eğitim Merkezi’nde eğitim gören, ihtiyaç sahibi 50 erkek öğrencimize Kurban Bayramı’nda ayakkabı hediye edildi.

2. El Kermes

2.El kermesimizden elde edilen gelir ile zihinsel engelli çocuklarımızın rehabilitasyon merkezinin yemekhanesi restore edildi.

Giysi Fuarı

26 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında eski Belediye Binası’nda düzenlemiş olduğumuz Giysi Fuarı’ndan elde edilen gelir ile bedensel engelli ilköğretim öğrencisi Saadet GÜÇLÜ’ye tekerlekli sandalye hediye edildi, ayrıca ailesine giysi ve gıda yardımında bulunuldu.
Ayrıca Giysi Fuarı’ndan elde edilen gelirin bir miktarıyla da Altınözü ilçesinde yaşayan 3 çocuk annesi Gül BERAZ isimli vatandaşımıza giysi yardımında bulunuldu ve maddi destek sağlandı.

SHÇEK Bahar Şenliği

shcekbahar[1]shcekbahar1[1]

Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu’nun düzenlediği Bahar Şenliği’ne Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği olarak destek verdik.

Çocukların gönüllerince eğlendiği gecede bizler de onların yanında olmaktan mutluluk duyduk.

Candan’a Ziyaret

candan[1]

Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği üyeleri olarak Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Şerefettin CANDA’ ya yeni görevinde başarılar dilemek amacıyla nezaket  ziyaretinde bulunduk.

 

Rektöre Plaket

rektor[1]

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Brunch’ında Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Şerefettin CANDA’ ya eğitime yapmış olduğu katkılarından dolayı şükran plaketi sunuldu.

 

Cezaevi

Cezaevi tarafından düzenlenen kermese katılarak, hükümlü çocuklarımızın el emeği, göz nuru ürünlerinin satışlarına destek olduk.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında, İl Kültür Müdürlüğü işbirliği ile hükümlü çocuklarımıza moral vermek amacıyla Türk Halk Müziği Konseri organize ettik.

Küçük Dalyan

Küçük Dalyan Belediye Başkanı Lina CİLLİ’ nin başvurusu üzerine Belediyenin yeni hizmet binasında faaliyet gösteren kütüphaneye kitaplık ile çeşitli kitap ve ansiklopedi yardımı yapıldı.

Derneğimiz Küçükdalyan belediyesinin kütüphanesine kitap yardımında bulundu.

Reyhanlı

reyhanli

Reyhanlı ilçesindeki Necla Göçer ve ailesine giysi ve gıda yardımında bulunuldu. Ayrıca aile üyelerine Yeşil Kart çıkarıldı.

Kapalı Cezaevi

Dernek başkanımız Sayın serpil ÖĞÜT’ ün 20 yıldır dernekçilik adına büyük projesini  gerçekleştirerek Türkiye’de bir ilke imza attık. Bu doğrultu da  İçişleri Bakanlığı’na bağlı Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı ile 3 ay süren yazışmalarımız sonucunda Hatay Kapalı Cezaevi’nin çocuk koğuşunun bakımını üstlendik. Hükümlü çocuklarımızın odalarının nevresim takımlarını, masa örtülerini ve perdelerini yeniledik. Koğuşu boyatarak, onlara sağlıklı bir ev ortamı sunduk. Alttaki resim de koğuşun ilk halini görmekteyiz.

Yeşilköy Belediyesi

yesilkoy[1]yesilkoy2[1]yesilkoy3[1]

16.01.2007 tarihinde Hatay’ın Dörtyol ilçesine bağlı Yeşilköy Beldesi Belediye Başkanı Sayın Fatma GÖRGEN’ nin daveti üzerine beldeye ziyarette bulunuldu.

Belediye Başkanı ziyaretinin hemen akabinde,derneğimiz tarafından Yeşilköy Hasanpaşa İlköğretim Okulu’na gidilerek, ihtiyacı olan çocuklara ayakkabılar hediye edildi.

Dernek üyelerimiz,Yeşilköy Belediye Başkanı Sayın Fatma GÖRGEN ve Yeşilköy Hasanpaşa İlköğretim Okulu öğrencileri ile bir hatıra fotoğrafı  çekilerek bu güzel günü ölümsüzleştirdiler.

Dernek üyelerimiz,Yeşilköy Belediye Başkanı Sayın Fatma GÖRGEN’in eşliğinde, Dörtyol Kaymakamı Sayın Hayri SANDIKÇI’ yı makamında ziyaret ettiler.Sayın Sandıkçı’ nın, Dörtyol’da bir öğrenci yurduna ihtiyaç duyduklarını ifade etmesi  üzerine,Dernek Başkanımız Sayın Serpil ÖĞÜT, İl Bayındırlık Müdürü Sayın Orhan DAL ile gerekli işlemlerin başlatılması için irtibata geçti.

Mehmet Düşkün

26 Aralık 2006 tarihinde derneğimize başvurarak destek isteyen Mehmet DÜŞKÜN isimli vatandaşımızın ihtiyaçları yerinde tespit edildi.
Felçli olan baba için Yönetim Kurulu üyemiz Sayın Filiz ASFUROĞLU ,Beyin Sinir ve Omurilik Uzmanı Sayın Dr. Hülya MAVİ ile irtibata geçti ve hastanın muayenesi sağlandı.Antakya SSK Hastanesi’nin Nöroloji,Ortopedi ve Fizyoterapi uzman doktorları muayene ve tetkiklerde bulundular.Ayrıca hastamız MKÜ Araştırma Hastanesi Nöroloji Uzmanı Sayın Dr. İsmet MELEK tarafından da muayene edildi.
Ayrıca derneğimiz tarafından aileye gıda ve giyim eşyası desteği sağlandı.

İskenderun’da Sel

Batman’da yaşanan sel felaketinin hemen ardından İskenderun’da da bir sel felaketi yaşandı.Bunun haberini alan duyarlı dernek başkanımız ve üyelerimiz arı gibi çalışarak omuz omuza ve el ele vererek bir hafta gibi çok kısa bir zamanda yatak odası ,yemek odası,çocuk odası, bebek odası mobilyaları ile yatak,yastık,yorgan,battaniye ve giyim eşyaları yardımında bulundu.
Yardım faaliyetimiz sırasında İskenderun Kaymakamı Sayın Cengiz HOROZOĞLU ile işbirliği yapılarak , nakliye desteği sağlandı.
Yine Antakya’da ilk duyarlılığı gösteren derneğimize,İskenderun Kaymakamı Sayın Cengiz HOROZOĞLU tarafından teşekkür belgesi verildi.

Batman’da Sel

Batman’da yaşanan sel felaketi sebebiyle selzedelere gıda,giyim ve ev eşyası yardımı yapıldı.Derneğimizin tüm üyeleri bu acı felakette el ele çalışarak tüm hassasiyetlerini gösterdiler. Deneğimize, Hatay’da ilk duyarlılığı gösterdiği için Batman Valiliği tarafından teşekkür belgesi verildi.

Yardım

yardim2

Doğuştan Spina Bifida hastalığı olan 3 yaşındaki Ali İhsan BAYRAMOĞLU isimli çocuğumuzun bir aylık tedavisi işadamı Sayın Ömer AKÇAY tarafından üstlenildi.Ayrıca derneğimiz tarafından aileye giysi ve gıda yardımında bulunuldu.Baba Hüseyin BAYRAMOĞLU’ na , ÇOLAKOĞLU TEKSTİL’ de sigortalı olarak iş imkanı sağlandı.

Ramazan Yardımı

18 Ekim 2006 Perşembe günü ,Ramazan Ayı dolayısıyla 180 aileye Tekasya Ticaret’in katkılarıyla meyve ve Mahmut NARİN’in katkılarıyla temel gıda maddeleri yardımı yapıldı. Ayrıca derneğimiz,Ayakkabıcılar Odası Başkanı Sayın Celal BOYACIGİL ile işbirliği yaparak Çocuk Esirgeme Kurumu’ndaki çocuklarımıza bayramlık ayakkabılar hediye etti.

Yeşilkart

yesilkart[1]

01.09.06 tarihinde Belen – Kömürçukuru Beldesi’nde yaşayan 12yaşındaki Abdülkadir Karakaya ‘nın yeşil kart başvurusu yapılarak doktor kontrolü üstlenildi.Ayrıca aileye de gıda ve giyim yardımı yapıldı.

SHÇEK Gezisi

Shcek2[1] Shcek1[1] Shcek3[1]

Açılışımız 14 Şubat 2006 Salı günü saat 10:00 da Çocuk Esirgeme Kurumu bünyesindeki Erkek Yetiştirme Yurdu’nda ,Valimiz Sayın  Ahmet KAYHAN’ın eşi Sayın Mürvet KAYHAN , Vali Yardımcımız Sayın Şükrü ÇAKIR ve eşi Sayın Nur ÇAKIR , Erkek Yetiştirme Yurdu Müdürü Sayın Hüseyin KARAKULAK ‘ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 

Aile Haftası

ailehaftasi[1]

Aile Haftası etkinlikleri çerçevesinde, İl Sağlık Müdürlüğü katkıları ile Sağlık Şube Müdürü Sayın Dr. Gülnur BARUTÇU’nun katılımları ile ‘0-6 yaş grubundaki çocukların bedensel gelişimleri ve beslenmelerinin önemi’ isimli bir seminer gerçekleştirildi.

 

Dernek Yemeği

Derneğimiz başkanı Sayın Serpil ÖĞÜT tarafından tüm dernek üyelerinin birbirleri ile kaynaşması amacıyla tanışma ve dayanışma yemeği düzenlemiştir.

Ameliyat

haber

1. Dayanışma yemeğimizin geliriyle Güzelburç Beldesi’nde yaşayan Cemile AKOĞLU ’ nun bedensel engelli 4 çocuğunun ameliyatlarına maddi olarak destek verildi;önceki ameliyatlardan olan hastane  borçları ödendi.

Açılışımız

acilis

Açılışımız 14 Şubat 2006 Salı günü saat 10:00 da Çocuk Esirgeme Kurumu bünyesindeki Erkek Yetiştirme Yurdu’nda ,Valimiz Sayın  Ahmet KAYHAN’ın eşi Sayın Mürvet KAYHAN , Vali Yardımcımız Sayın Şükrü ÇAKIR ve eşi Sayın Nur ÇAKIR , Erkek Yetiştirme Yurdu Müdürü Sayın Hüseyin KARAKULAK ‘ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.